Infolinia (pn-pt od 9:00-15:00)

+48 503 919 700

Wstęp Do Drewnianej Broni Treningowej

Wiedza i doświadczenie, oraz branża w której jesteśmy od lat, te czynniki sprawiły że powstał pomysł na produkcję drewnianych broni treningowych.
Widząc jak ważna jest jakość produktu oraz dopasowanie ich do waszych potrzeb, stwierdziliśmy że własna produkcja to najlepszy pomysł - ponieważ to my kształtujemy broń a nie import.
Dzięki opiniom mistrzów i ludzi którzy walczą, powstały produkty idealnie dopasowane i tworzymy je od lat.
Pomyślcie o tym gdy bierzecie na przykład kij Bo do ręki, że ktoś z pasją stworzył go warsztacie, wczesną porą gdy Słońce budzi się i spogląda zza sąsiednich gór,
malując na horyzoncie marsjańską czerwoną poświatę, myśląc właśnie o tym, by kij spełnił twoje oczekiwania co do twardości, trwałości oraz kształu.
I tak pewnego dnia w czerwonym świetle budzącego się słońca powstaje około 200 sztuk które następnie są wsuwane w foliowy rękaw by chronić je przed wilgocią.
Tak się składa że poranna rosa na zielonej trawie wygląda pięknie, ale dla drewna to wróg, dlatego zabezpieczamy je maksymalnie do magazynowania.
Kij jest prosty i gotowy do zakonserwowania jak i inne produkty które nie ulegają odkształcaniu. Ogólnie to wszystkie drewniane produkty najlepiej zabezpieczyć lakierem bejcą lub zwykłą oliwką dla dzieci.
To będzie już konkretne zabezpieczenie przed odkształcaniem się pod wpływem wilgoci.

Obecnie tworzymy: tonfa, kij bukowy lub ciężki kij z drewna diamentowego, pałka escrima, kamy, bokken ciężki, tanrenbo, suburito, hanbo, tanto lekkie bukowe i ciężkie,
bokuto ciężkie i lekkie, drewniane deski do łamania. Każdy produkt ma inne zastosowanie, i sposób użycia.

Całość powstała poprzez filtr opinii użytkowników. Przykładem może być tonfa a dokładnie uchwyt. Został dostosowany w ten sposób by przy akrobacjach naszej tonfy, nie wypadała tak łatwo z dłoni.
Tradycyjne wykonanie z drewna. Przed wyborem rodzaju, najlepiej zapytaj trenera, ponieważ to trener jest pierwszą osobą która będzie wiedzieć co dobrać do twojej budowy ciała, i stylu walki,
chyba że już jesteś zaawansowanym wojownikiem lub wojowniczką to twoja wiedza pozwoli na dobry wybór.

Więc Kij JO jeśli masz powyżej 150 cm wzrostu a trenujesz Kung-fu, raczej średnio się przyda, tak jak Kij BO np 180 cm średnio przyda się do aikido, chyba że masz 2,30 cm wzrostu.
Zbyt ciężki kij dla początkującego również wyrządzi więcej szkody niż pożytku, i nie jest tu mowa o łamaniu kijów przeciwnika ale o twoich ramionach i nadgarstkach. To samo dotyczy drewnianego miecza.

Tonfy dla dorosłych mają zastosowanie tylko i wyłącznie dla dorosłych. Dlatego też z myślą o dzieciach stworzyliśmy model junior. Jest to tonfa krótsza która ułatwia użytkowanie i trening.

Tanrenbo i suburito to nie broń do walki, dzięki nim możesz jedynie ulepszyć technikę, zwiększyć siłę, precyzję oraz prędkość władania mieczem jakim jest bokken.
Trening z użyciem suburito i tanrenbo na pewno wniesie wiele korzyści dla wszystkich stylów walki gdzie używany jest miecz.

Deski do łamania dopasuj do swoich możliwości, ponieważ jeśli oszacujesz swoje siły zbyt wysoko na początek, to deska złamie dłoń, a nie dłoń deskę.
Jeśli to początek tego wyzwania to najpierw wybierz najcieńszą deskę i stopniowo zbliż się do tej najtwardszej - motywacja będzie rosła w miarę jedzenia aż do satysfakcjonującego momentu i wielkiego osiągnięcia.

Nie próbuj zastępować, szukać zamienników broni do treningu, szczególnie jeśli chodzi o kij. Krążą legendy że kij od miotły zastąpi prawdziwy kij do walki.
W sumie jest to bardzo zachęcające, ponieważ za może 3 złote otrzymamy gotowy kij, jednak bardzo szybko się złamie i będzie pozamiatane ...

Szeroki wachlarz rodzaju naszych broni powinien stworzyć wiatr, który schłodzi emocje i pozwoli na rozsądny wybór.

Wiadomość z dnia: 14-02-2020