Infolinia (pn-pt od 9:00-15:00)

+48 503 919 700

Blog

Boken - zdrowy wybór wagowy

Możliwe że jesteś początkującym wojownikiem i mierzysz swoją siłę wysoko, ponieważ masz silne dłonie i ręce. Dlatego być może decydujesz się na cięższy boken.
Co w tym złego ? Nic, poza tym że boken trzeba dobierać do swojej techniki, stopnia zaawansowania i możliwości. Na początek nie należy wybierać zbyt ciężkiego drewnianego miecza.

Shinai - jak dobierać ? zagadkowa długość.

Shinai jest mieczem bambusowym, używanym w kendo do ćwiczeń, treningów i zawodów.
By zwiększyć bezpieczeństwo w ćwiczeniach szermierczych, shinai zastępowało katanę.
Jest to drewniana broń japońśka przeznaczona do treningu sportowego.

Kyokushin - dobierz kolory pasów i pagonów

Jesteśmy tak zabiegani, że często nie wiemy jaki kolor pasa kupić dla naszych dzieci, czy też jakie pagony.

Ochraniacze elastyczne i inne, na goleń i na stopę - dlaczego należy z nich korzystać ?

Większość z nas na pewno oglądało filmy karate w których pokazane było jak karateka utwardza nogi na drzewach, czy betonie, bez użycia ochraniacza na goleń czy stopę.
W naszych umysłach rodzi się wspaniała wizja że moglibyśmy zrobić tak samo, że moglibyśmy być tak samo twardzi jak oni. Rzeczywistość jest jednak brutalniejsza.
Tak naprawdę nie da się utwardzić kości, można jedynie przyzwyczaić się do bólu, i ewentualnie powstanie grubsza warstwa ochrona złożona ze skóry.

Rozciąganie - czy są potrzebne przyrządy do rozciągania ?

Tradycyjne rozciąganie bez przyrządów jest piękne, jednak nie dla każdego. Motywacja, siła, poziom trudności - to jedne z cech które bywają potrzebne.
Przyrządy do rozciągania to nie tylko ułatwienie, ale także poszczególne stawy nie są tak przeciążane jak przy rozciąganiu tradycyjnym.

Książki do sztuk walki - mit czy prawda ?

Posiadamy dosyć szeroki wachlarz tematyki książek, które zostały starannie dobrane. Część książek w formie filozofii i powieści a większa część do treningu.
Książki: Filozofia i powieści: mogą dostarczyć Ci wiedzę na temat krajów skąd pochodzą dane style walki, mogą dodać Ci wiary w siebie, sił i inspiracji do treningów i osiągnięcia poziomu zaawansowanego.
Może dowiedzieć się dużo na temat kultur i zasad. Natomiast trening uzupełnisz doskonale książkami do treningów. Jak wiadomo książka nie zastąpi całokształtu, na samej książce nie zbudujesz mistrza,

Deska do wielokrotnego łamania - działa to czy nie ?

Deski do wielokrotnego łamania w naszym sklepie występują w trzech kolorach: żółtym, czerwonym i czarnym. Co oznaczają kolory ?

Poziom trudności:
Deska żółta: Najlżejsza
Deska czerwona: Średnia
Deska czarna: Twarda, czarny kolor raczej dla zaawansowanych.

Konserwacja kija JO i BO

Kij ze względu na długość potrafi się skrzywić pod wpływem warunków atmosferycznych. Największym wrogiem jest wilgoć.Jeśli więc posiadasz kij w stanie surowym ...
Możemy zakonserwować go na wiele sposobów:
Dwie najpopularniejsze opcje to:

Makiwara - dlaczego bywa niezbędna w karate i czego uczy ?

Makiwara to niezbędna rzecz do treningu, o ile chcesz być na poziomie zaawansowanym.
Dzięki makiwarze twoje mięśnie będą napinać się dynamicznie, przezwyciężysz również opór psychiczny przed uderzaniem w cel.
Możliwy jest również wzrost masy mięśniowej.

Hakama Rayon Comfort - na czym oparta nazwa, co to jest rayon ?

Rayon to nic innego jak sztuczny jedwab. Materiał ten mocniej gniecie się od poliestru ale wbrew pozorom jest łatwy w utrzymaniu.
Zaletą jest to, że materiał bardziej oddycha niż poliester.
Trening w czasie upału w Hakama Rayon to duża zaleta, hakama taka jest świetna na upały i gorące sale do ćwiczeń.